שחיתות קולינרית בלחם של נעמה

רמת קושי: בינוני

זמן הכנה: 45 דקות

צמחוני*

 

עד כמה שהייתי רוצה לזכות בקרדיט עבור החטא המתוק הבא, אני פשוט לא יכול. בזמן שעבדנו על הספר וצילמנו את כיכר הלחם המחמצת הנוטפת, סטייליסטית המזון המדהימה שלנו, נעמה, שאלה: “למה בעצם שלא תכין גרסה מתוקה של זה?” השאלה עוררה דיון סוער, ובסופו נולדה הגרסה המתוקה והמושלמת הזו עבור המנשנשים תחת השפעה. מי שמנסים את המתכון הזה בפעם הראשונה – דעו שאני מקנא בכם על החוויה. ואל תוותרו על סירופ פירות היער, כי החמצמצות שלו מאזנת היטב את פצצת הסוכר הזאת. 

בישול למאנציז | בישול תחת ההשפעה | צמחוני
8

מרכיבים:

1 כיכר לחם מחמצת לא פרוס

100 גרם שוקולד מריר

100 גרם שוקולד חלב

100 גרם שוקולד לבן

20 מרשמלו קטנים

2 כוסות פירות יער (עדיף להשתמש בשילוב של תותי שדה, פטל ואוכמניות)

3 כפות מים

1 כף סוכר מזוקק

אופן הכנה

  1. מחממים את התנור ל-180 מעלות.
  2. חורצים בחלק העליון של כיכר הלחם חתכים אלכסוניים במרחק של כ-2-3 סנטימטרים זה מזה, בלי לנתק את קרום הלחם התחתון. מסובבים את הלחם ב-90 מעלות וחוזרים על החיתוך באלכסון, כך שיתקבלו חתכים שתי-וערב שמחלקים את הכיכר למרובעים קטנים. 
  3. שוברים את השוקולד לקוביות. תוחבים את קוביות השוקולד ואת המרשמלו הקטנים לתוך החתכים החרוצים בלחם. 
  4. פורשים יריעה ארוכה של נייר אלומיניום לאורך השולחן ויריעה נוספת לרוחבו. מניחים את כיכר הלחם במרכז, ועוטפים אותה בנייר האלומיניום. 
  5. אופים את הכיכר הממותקת במשך 15 דקות. פותחים את החלק העליון של נייר האלומיניום ואופים 5 עד 10 דקות נוספות, עד שהשוקולד והמרשמלו נמסים לחלוטין. מוציאים מהתנור. 
  6. מרסקים בבלנדר את פירות היער ומערבבים עם המים והסוכר, עד שמתקבלת מחית חלקה. אם אוהבים מרקם חלק עוד יותר – אפשר להעביר את התערובת במסננת צפופה. 
  7. מוזגים את מחית פירות היער בנדיבות על הלחם. תולשים פיסת לחם גדושת מתיקות מושחתת, ומתפנקים. 

*מכיל ג’לטין