קצת עליי
שלום לך קורא.ת יקר.ה
לי קוראים גלעד מאירי
כאשר אני לא מטייל עם תרמיל על הגב עם זוגתי וילדיי, אני לרוב נמצא בביתי בישראל או בקליפורניה. את הרומן שלי עם חוויית הבישול התחלתי בגיל שש-עשרה. אז לא באמת ידעתי לומר מדוע זו חוויה כל כך מספקת עבורי – היא פשוט הייתה. מאז לאחר הרבה קיצוצים, חיתוכים (גם של אצבעות...) ומיני פעולות בישול אחרות, גיליתי שחוויית הבישול עבורי אינה רק מקור נהדר ליצירתיות שופעת אלא גם חוויה רוחנית אמיתית.
שנים לאחר ששרפתי את סיר האורז הראשון שלי, אני עדיין מחשיב יום שבו יש לי את הזכות לבלות שעות במטבח כיום נהדר, על אף הבעותיה התמוהות של דפני, אשתי. יצירה קולינרית תמיד הייתה הדרך עבורי לשתף באהבה – לחלוק יצירות בריאות וטעימות עם חברים אהובים ובכלל עם העולם.
את ספרי הבישול הראשונים שלי הוצאתי בשנת 2008 ("בישולי הדרך" ו"פויקה"). מאז לקחתי פסק זמן לעבוד ולהתפרנס, כי בכל זאת ספרי בישול לא סוגרים את החודש... אבל אז הופיע שוב הרצון לפרויקט קולינרי וכתוצאה ממנו נולד הספר הזה. אני מאוד מקווה שתהנו מיצירותיי ומזמין כל סוג של פידבק – הצעות, הערות, הארות, ביקורת נוקבת ושבחים נהדרים.
גלעד
מדוע "מאנצ'יז"?
אוכל וקנאביס קשורים זה בזה. הם תמיד באים ביחד. בין אם דרך צריכה של מאכלים הנושאים בתוכם את תכונותיה של המריחואנה (Edibles) או דרך התופעה הבלתי נמנעת המלווה את צריכת הקנאביס – המאנצ'יז.
בעבר כאשר צריכת מריחואנה נחשבה לתרבות שלילית השמורה לסטונרס (Stoners) בלבד, אוכל איכותי לא תמיד היה בלב חוויית הצריכה. עם זאת, כיום קנאביס על כל גווניו מקבל לגיטימציה תרבותית רחבה יותר לאור ההכרה הגדלה בחברה לתכונותיו המרפאות, אפילו כאשר הצריכה הינה לצרכי פנאי. כתוצאה מכך קהל גדל ומגוון בוחר להתנסות בחוויות הפסיכו-אקטיביות של צמח הפלא הזה ואני אחד מהם.
אני מאמין שאוכל איכותי ומזין הינו תוסף מצוין לחוויית ה"היי" (High). תנו לאוכל יצירתי לרומם את נפשכם לצד השפעותיו הנפלאות של צמח הקנאביס. אחרי אינספור התקהלויות עם חברים ושכנים החולקים את תפיסת עולמי ולאחר שניסיתי מאות מנות מגוונות, נולד לו הרעיון לספר המאנצ'יז.
את הספר כתבתי באנגלית (High Cookery) כיוון שבאותו זמן גרתי בקליפורניה. אבל לאחר שחזרתי לארץ הקודש ובעידודם של אנשים יקרים החלטתי להפיץ את האהבה גם בקרב שכניי בישראל ולהפיק את הספר בעברית. כולי תקווה שתמצאו אותו מעשיר, טעים ומהנה.
בתיאבון!
גלעד