שמן קנאביס

רמת קושי: מאתגר

זמן הכנה: 12 שעות

טבעוני

 

אפשר להשתמש בשמנים המכילים קנאביס לבישול, לאפייה, לטיגון, להקפצה ואפילו להכנת רוטב לסלט. מודה שאפילו הרחקתי לכת פעם עד כדי הגשת קערית שמן זית המכיל קנאביס וחומץ בלסמי מיושן כדי שהחברים יוכלו לטבול בתוכה לחם. יהיה השימוש שתבחרו לעשות בשמן ככל שיהיה – עשו לעצמכם טובה והכינו כמות גדולה. התהליך הוא איטי, והשמן מחזיק מעמד בלי להתקלקל לאורך כמה חודשים. שני השמנים הנפוצים ביותר לצורך העניין הם שמן זית וקנולה, אבל המתכון קביל ותקף גם לכל סוג אחר של שמן.

בישול עם קנאביס | טבעוני
1

מרכיבים:

10 גרם פרחי קנאביס מאיכות טובה, טחונים ולאחר שעברו תהליך דה-קרבוקסילציה
1 כוס (240 מ”ל) שמן זית כתית טהור
בד חיתול או בד גזה לבישול

אופן הכנה

  1. מוזגים את השמן לתוך סיר כפול (באן מארי) המחומם על להבה נמוכה מאוד, ומוסיפים את פרחי הקנאביס הטחונים לאחר שעברו תהליך דה-קרבוקסילציה. 
  2. מבשלים במשך שש שעות תוך בחישה כל שלושים דקות בערך*. הבישול במים הוא בישול עדין, וחשוב מאוד להקפיד על כך משום שחום גבוה מדי, ואפילו פיזור לא אחיד של החום, יפגע בחוזקו של השמן. בדקו בכל שעה שנותרו מספיק מים, כדי לאפשר את פיזור החום. אם חסרים מים – הוסיפו עוד מים רותחים. לאחר סיום הבישול, מסירים את הסיר מהאש ומניחים לשמן לעמוד במשך לילה שלם. 
  3. מרפדים מסננת בבד חיתול או בבד גזה, ומניחים מעל קערה. מסננים את השמן לקערה ודוחסים** את שאריות הפרחים בעזרת גב של כף, כדי לסחוט כל טיפה של שמן. 
  4. מעקרים צנצנת זכוכית עם מכסה אטום: שוטפים את הצנצנת והמכסה במים חמים ובסבון, ממלאים את הצנצנת במים רותחים, ממתינים חמש דקות. שופכים את המים ונותנים לצנצנת להתייבש. 
  5. מוזגים לצנצנת הזכוכית את השמן המכיל קנאביס. סוגרים במכסה אטום ומאחסנים במקום קריר וחשוך. בתנאים אלה, השמן צפוי להישמר עד שנה. 

* יש לוודא שהשמן מגיע כמעט לנקודת הרתיחה אבל לא רותח.

** לוחצים בעדינות בעזרת גב הכף.

חוזק: אם משתמשים בזן בעל 15 אחוז THC – מתכון זה מכיל כ-1,200 מ”ג THC לכל הכמות (ראו כיצד לחשב את החוזק).