חמאת קנאביס

רמת קושי: מאתגר

זמן הכנה: 6 שעות

צמחוני

 

הדרך הנפוצה ביותר להטמעת ה-THC במזון היא להחיל את התהליך על חמאת הקנאביס. חמאת קנאביס משמרת את קסמו של ה-THC ומשלבת אותו באופן אופטימלי במנה. מדובר בתהליך איטי, ארוך וממושך, ובהחלט כדאי לנצל את הזמן שממילא מושקע במטבח להכנת כמות גדולה גם לפעמים הבאות. אין מקום לדאגה – עוד לא נמצאה חמאת הקנאביס שנזרקה על סעיף פג תוקף ותמיד יימצאו לה שימושים ודורשים. אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להוסיף אותה לפסטה, להמיס מעל פופקורן – מה לא. וכל שתבחרו לעשות בה הרי זה משובח.

בישול עם קנאביס | צמחוני
1

מרכיבים:

10 גרם פרחי קנאביס מאיכות טובה, טחונים ולאחר שעברו תהליך דה-קרבוקסילציה
200 גרם חמאה ללא מלח<
1 כוס מים
בד חיתול או בד גזה לבישול

אופן הכנה

  1. מחממים בסיר חמאה ומים על הלהבה הקטנה ביותר בכיריים, עד שהחמאה נמסה לחלוטין (המים ימנעו ממנה להישרף).
  2. לאחר שהחמאה נמסה לחלוטין, מוסיפים את פרחי הקנאביס הטחונים שעברו תהליך דה-קרבוקסילציה ומערבבים בעדינות. 
  3. מכסים את הסיר ומבשלים, תוך בחישה כל חצי שעה, במשך שש שעות. הקפידו לבדוק את מצב החמאה כל כמה זמן, כדי לוודא שאינה רותחת. אם היא רתחה קצת – אפשר להוסיף טיפה מים. בתום הבישול מסירים את הסיר מהאש ומניחים אותו להתקרר במשך חמש דקות. 
  4. מרפדים מסננת בעלת סינון עדין בבד חיתול או בבד גזה, ומניחים מעל קערת זכוכית. יוצקים את תערובת החמאה-מים-צמח למסננת וממתינים שהנוזלים יגיעו לקערה. דוחסים את תערובת הצמח שנותרה בעזרת גב של כף, כדי לסחוט כל טיפת חמאה, וזורקים את השאריות שנשארו בבד. 
  5. מכסים את הקערה עם התערובת ומכניסים למקרר למשך שעה לפחות, עד שתתקשה. 
  6. החמאה תיפרד מהמים. שולים את החמאה מהמים באמצעות מזלג או מרית, ושופכים את המים מהקערה. 
  7. מעבירים את החמאה למכל מסומן באופן ברור (למניעת בלבולים מיותרים), ושומרים במקרר במשך שבועות אחדים או במקפיא עד חצי שנה. 

חוזק: אם משתמשים בזן בעל 15 אחוז THC – מתכון זה מכיל כ-1,200 מ”ג THC לכל הכמות (ראו כיצד לחשב את החוזק). 

הערה חשובה לגבי שימוש בחמאת קנאביס: כשמשתמשים בחמאת קנאביס במתכון, חתכו ממנה תמיד במאונך. לכל רכיב קנאבינואידי משקל מולקולרי אחר, ואף אחד מהם אינו פטור מהשפעתו של כוח המשיכה. לחמאה ששוקעת לתחתית הגוש יהיו תכונות שונות מעט מאשר של זו שנמצאת בחלקו העליון.