שמן קוקוס מועשר בקנאביס

רמת קושי: מאתגר

זמן הכנה: 8 שעות

טבעוני

 

הודות לתכולת השומן הרווי הגבוהה שבו, שמן קוקוס הוא ככל הנראה החומר השומני הטוב ביותר לשמש נשא לרכיבים הקנאבינואידיים. אבל שמן קוקוס גם מתגאה בשורה של יתרונות בריאותיים, וודאי שהוא בריא יותר מחמאה ומשמן קנולה. וכיוון ששמן קוקוס נותר מוצק בטמפרטורת החדר, הוא משמש גם להכנת קרמים ומשחות המכילים קנאביס לשימוש חיצוני, וכן למילוי קפסולות ג’לטין לבליעה.

בישול עם קנאביס | טבעוני
1

מרכיבים:

14 גרם פרחי קנאביס מאיכות טובה, טחונים ולאחר שעברו תהליך דה-קרבוקסילציה

2 כוסות (480 מ”ל) שמן קוקוס באיכות גבוהה

בד חיתול או בד גזה לבישול

אופן הכנה

  1. ממיסים את שמן הקוקוס בסיר כפול (באן מארי) על להבה נמוכה. לאחר כמה דקות, כשהשמן הופך לנוזלי, מוסיפים את הקנאביס ומערבבים בעדינות אך היטב (אין צורך לכסות את הסיר).
  2. מבשלים על הלהבה הנמוכה ביותר שאפשר במשך שש עד שמונה שעות. מקפידים שהשמן לא ירתח (בועה פה-בועה שם זה בסדר). מערבבים בעדינות כל שעה בערך, ובתום הבישול מסירים האש. 
  3. מרפדים מסננת בשתי שכבות של בד חיתול או בד גזה, ומניחים מעל קערה. מוזגים את השמן עם פרחי הקנאביס הטחונים אל תוך הקערה ומניחים לרבע שעה. דוחסים (בעדינות) את שאריות הפרחים בגב של כף כדי לסחוט כל טיפה של שמן. אפשר להעביר את שאריות הקנאביס לערמת הקומפוסט, שכן הן אינן מכילות יותר THC. 
  4. מעקרים צנצנת זכוכית עם מכסה אטום: שוטפים את הצנצנת והמכסה במים חמים ובסבון,  ממלאים אותה במים רותחים, וממתינים חמש דקות. שופכים את המים ונותנים לצנצנת להתייבש. 
  5. מוזגים לצנצנת את שמן הקוקוס המכיל קנאביס, ומניחים להתקרר, במשך כשעה, עד לטמפרטורת החדר. מקפידים לא לסגור את הצנצנת כדי למנוע התעבות אדים. 
  6. סוגרים את הצנצנת במכסה האטום ומאחסנים במקום קריר וחשוך. בתנאים אלה, אפשר לשמור את השמן במשך חודשים אחדים. 

חוזק: אם משתמשים בזן בעל 15 אחוז THC – מתכון זה מכיל כ-1,680 מ”ג THC לכל הכמות (ראו כיצד לחשב את החוזק).